ЧИМ І ЯК ПАЛИТИ В КАМІННІЙ ТОПЦІ ?

ЧИМ І ЯК ПАЛИТИ В КАМІННІЙ ТОПЦІ ?
Єдине можливе паливо, яке може бути використане для спалювання в кам’яних топках і печах – це тверда деревина: дуб, граб, бук і т.д.
Не рекомендується використання деревини хвойних порід дерев, які містять смолу, оскільки скло під час горіння закопчується. Потрібно використовувати суху деревину, з вологістю менше 20%, дрова потрібно зберігати в сухому і провітрюваному місці протягом двох років. Деревина підвищеної вологості викликає погане згоряння палива, а також швидке забруднення скла і димоходу.
Забороняється палити в кам’яних топках і печах матеріалами такими як, наприклад, вугілля, брикети або тропічні дерева, наприклад, червоне дерево. Заборонено використовувати для розпалювання вогню, хімічні продукти або рідкі речовини, такі як: масло, спирт, бензин, газ і т.д.
Також забороняється спалювати сміття і штучні матеріали.
Новий камін і перший розпал?
Під час першого розпалювання камінної топки може виділятись неприємний запах. Це нічого страшного! Таке явище виникає в початковій стадії і викликано використання клею, фарби та інших компонентів, це абсолютно нормально, після декількох спалювань цей запах пропаде.
Під час першого розпалювання каміна рекомендується топити при низьких навантаженнях.
30 – 50% від номінального навантаження. Занадто інтенсивне опалення при першому випадку може викликати теплові напруги і призвести до надмірного зносу або проблеми з каміном.
Процес згоряння слід проводити повільно, зберігаючи поступове підвищення температури, щоб не викликати шкідливі теплові перепади температури. Протягом перших десяти днів слід помірно використовувати топку для каміна, щоб забезпечити повне висушування каміна. По закінченню цього часу слід зробити інтенсивну спробу опалення, це повністю ліквідує неприємні запахи (вони не токсичні). Слід, однак, подбати про правильне провітрюванні приміщення.
Розпал, крок за кроком:
• Максимально відкрити заслінки первинного повітря і вторинного, відкрити дверцята за допомогою ручки.
• Покласти в топці згорнутий папір або спеціальні осколки дерева для розпалювання укласти в конусі
• Підпалити папір і закрити дверцята.
• Коли вже утворюється шар жару, тоді можна додати поліна дров на спалювання.
Інтенсивність горіння визначається шляхом регулювання засувки фільтрах серії повітря, розміщеної на лицьовій стороні зольника.

Навантаження дрова для каміна
• У момент навантаження деревини, слід обережно поводитися з дверцятами. Максимальна кількість деревини, яка може бути завантажена: 3 або 4 поліна діаметром 12-15 см. Перед завантаженням деревини, слід почекати, поки полум’я розсіється, не слід докладати поліна на занадто великий жар.
• Дерево має лежати на решітці, покриваючи поверхню. Не розкладайте деревину по всій поверхні топки, так як це може утруднити спалювання в передбаченому для цього часу.
• Перед закладкою дров, слід завжди заслінку димоходу (шибер) встановити в положення “відкрито”, почекати близько 1хв, і тільки тоді приступити до відкривання дверей топки.
Не відкривати дверцята надто різко, спочатку злегка їх відкрити, почекати кілька секунд, потім відкрити повністю. Така поведінка захищає проти потрапляння диму в приміщення, в якому камін встановлений.
Примітки
Під час всіх операцій, пов’язаних з обслуговуванням і експлуатацією вкладу слід мати на увазі, що елементи димоходу можуть мати високу температуру, тому для роботи необхідно використовувати захисні рукавички.
Слід пам’ятати про те, щоб в процесі горіння, двері, що закриває топка повинна бути закрита.
Опалення в перехідний період і при поганих погодніх умовах, при зовнішніх температурах в діапазоні від 15°С або вище, а також при несприятливих погодніх умовах (сильні вітри і т.д.) може виникнути порушення тяги, що призводить закидання вихлопних газів в приміщення при відкритті дверей, а також більше задимлення в камері згоряння в нормальному процесі згоряння. У такій ситуації треба в топку класти меншу кількість дров, і більше відкрити діафрагму для подачі повітря в топці і, при необхідності, заслінка димоходу (шибер). Ці процедури просто закріпить ця тяга і відрегулює процес горіння (хоча може виникнути ситуація, що потрібно буде частіше підкладати дрова)
Для зменшення опори потоку повітря, необхідно частіше видаляти золу з зольника. Коли тяга стабілізується, тоді можна поступово зменшити подачу повітря.
Рекомендація по догляду за камінним вкладом
Для легкого розпалу каміна можна використати готові розпалювачі для вогню а також сірники довготривалого горіння.
Для того,щоб зберігати камінне скло в ідеальному стані використовуйте спеціальні засоби для догляду за каміном(губка дя очистки скла і спеціальний очисник скла)
Щоб не накопичувати смоли в каміні та димохідних системах рекомендується використовувати порошок для чищення димоходу від сажі.(це спеціальні кристали які розщеплюють смоли,які знаходяться у деревині,тим самим руйнуючи структуру смоли перетворюючи в сажу,яка згодом усувається через димохід або обсипається вниз,термічно розпадаються і згоряють.)